PARNA PÁRTY

Snímka obrazovky 2015-06-03 o 12.46.07Je to degustácia? Je to párty na ktorú už v mojom veku nepatrím? Pýtajú sa ma prekvapení ľudia od zverejnenia eventu.

Nie ! Nie!

Degustácií, kde sa všetci rozprávajú o krásne zlatavej farbe, vôni citrusov a dlhej dochuti je už naozaj požehnane. Preto chceme, aby ste sa k nám prišli zabaviť, na nič nemyslieť! Zobrať kamarátov a známych, a užiť si deň až do večera. Samozrejme, s dobrým vínom v pohári a hudbou v ušiach, ktorá nebude bláznivé disco, ale ani elegantný jazz (ten Vás čaká na akcii Jazz vo vinici). Budú to príjemné beaty DJ-ou Pica a Stame, ktorých rytmus Vás spolu s vínom dostanú na tú správnu vlnu piatkového večera (26.júna.2015.)

 Nemyslite si, že tu na Vás skúšame niečo úplne nové. Podobnú akciu sme boli špionážne omrknúť v susednom Rakúsku, kde sa nám potvrdilo, že mix všetkých vekových skupín sa spolu vie najlepšie zabaviť. No schválne, kedy ste boli naposledy pařit so svojimi rodičmi ?

 I.

PREDPREDAJ VSTUPENIEK:

  • www.ticketportal.sk
  • Turistické informačné centrum Trnava
  • Vinárstvo TERRA PARNA

 

Publikované v Uncategorized | Leave a comment

Mladá vinica na Jungbergu

Zime to tento rok trvalo kým sa rozbehla, no krása bielej krajiny  zaplavenej slnečnými lúčmi a sviežim vzduchom, ktorým sa nesie hlas bažanta ma volá von. Ani som nerozmýšľala, nohy ma automaticky vedú k miestu, o ktorom v poslednom čase doma toľko rozprávame. Nachádza sa presne oproti naším viniciam Rosenbergu, ktorý odtiaľto vidím spoza holej mandle ako na dlani. Dlho tu zem ležala úhorom a čerpala silu, ktorú teraz odovzdáva našim novým sadeniciam Veltlínu. Začiatkom decembra nám v doline pribudol opäť kúsok peknej krajiny.Snímka obrazovky 2015-02-02 o 16.48.14

 

Prvé roky našej vinárskej existencie sme potrebovali priam nafukovací sklad, dnes je to však naopak. Kompromis ako nákup hrozna neprichádzal do úvahy. Na škole nám vštepovali, že dobré víno sa rodí vo vinici a nedorába v pivnici. Práve preto je kvalitná surovina – hrozno, naša alfa a omega. Víno už len sledujeme, nechávame mu priestor a čas a zabezpečíme mu to, na čom si potrpí najviac – hygienu.

No ale späť do vinice. Tá musí byť čo najbližšie k vinárstvu, aby hrozno necestovalo, čím stráca najviac zo svojích kvalít, a k spracovaniu by malo dôjsť čo najrýchlejšie. Preto sme nehľadali ďaleko a ostali verní našej Ružovej doline, ktorej tak vraciame jej starú vinohradnícku tvár a slávu.

   Teraz spomínam ako si pred 10- timi rokmi pristavil dedko maringotku na pole za našim domom a celé dni tam chystal štepy. Vtedy som nič nechápala, ale všetci vedeli čo majú robiť, a s obrovskou precízosťou, ktorej rozumiem až po rokoch. A tie ďalšie roky mladého vinohradu, ktorý si vyžaduje priam hýčkanie. Ručné okopávanie mladých sadeníc, to mi rodičia predpisovali ako liek na moju ťažkú pubertu. Teraz sa tu uškŕňam, no vtedy mi nebolo do smiechu. No a o chvíľu to tu máme zas. Tento krát to budem brať ako posilku, v zdravom tele, zdravý duch.

I.

Publikované v Uncategorized | 1 Comment

NÁVRAT DOMOV

IMG_8043Sedím v mojej novej improvizovanej kancelárii bez šanónov a spisov, ale za to s výhľadom na celý Rosenberg, ktorého lístie už zosadlo na zem. Sedím a spomínam. Spomínam, ako som ešte pár dňami žila na zámku Schloss Halbturn, prechádzala vinice Joisu a pracovala s iným tímom, učila sa od iných šéfov. Sledovala som a načúvala inému hroznu, muštu i vínu, zatiaľ čo doma, v TERRA PARNA kampaň r. 2014 začala i skončila bez  mojej pomoci.

Teraz však môžem porovnávať „ako inde pece vymetajú“ Avšak, žeby som videla rozdiely? „QUALITÄT KENNT KEINE KOMPROMISSE“ písalo sa na veľkom plagáte v zámockej prešovni, a heslo neboli prázdne slová, ale každodenný princíp  práce, ktorý mi i doma vždy vštepovali. Vínu tu nechávajú čas a priestor, presne tak, ako ma to učil tatino. Čiže 1. víno pri ktorom som bola naozaj dennodenne si budem môcť naliať až za pár rokov. Čaká  ho ešte dlhá cesta, tak, ako mňa. A keď sa znova stretneme, budeme iní, snáď hĺbavejší? Zatiaľ sa však popálim na mojom 1. vlastnom víne, poučím na druhom a medzitým Vám budem písať (snáď už pravidelnejšie) čo nové doma, v TERRA PARNA.

i.

Publikované v Uncategorized | Leave a comment

Blanc du Noirs

Blanc du Noirs

Biele víno z modrého hrozna. Áno, naozaj sa to dá. Tiež sme experimentovali len s malinkou dušičkou.
Dva dni pred zberom Modrého Portugalu sme si spríjemňovali degustáciou s rakúskymi vinármi. Práve oni nám zas a znova s vínom veľmi pomohli. Keď sa im ocino zdôveril s myšlienkou klaretu, ktorá mu už pár dní zamestnávala myseľ, dostal tú najlepšiu reakciu. Jeden z vinárov nás pozval k nemu, vraj oni sa chystajú práve zajtra hrozno na klaret spracúvať. A tak sme v hodine dvanástej, deň pred oberačkou, šli na náučnú návštevu. Ochotne nám všetko ukázali a vysvetlili. Prezradili triky a know-how. Na príval týchto informácií sme sa ešte raz vyspali a ráno prešli z teórie na prax.
Šťava mala jemný nádych lososovej farby, no nepanikárili sme. Rakúšania nás na to pripravili. Tri krát denne sme náš klaret ovoniavali, prechutnávali a pozorovali ako z modrého hrozna vzniká biele víno. No zázrak, nie?

Publikované v Uncategorized | Leave a comment

ĽADOVÝ ALIBERNET

Ladovy Alibernet

Históriu studenej oberačky Luciinho laďáku už poznáte. Aj kvasenie prebehlo podľa scenára, bez prekvapení. No to je iba začiatok jeho príbehu.
Skutočná kolízia nastala, keď sme tento dar zimy 2012 chceli dostať do fľaše. Pre veľký úspech predošlých ľadových zberov sme to tentokrát riskli a na jeseň počas oberačky sme riadky Alibernetu iba obišli a nechali všetku jeho úrodu čakať na poriadny mráz.
Pri tomto zvýšenom objeme sme museli riešiť jeho sterilné fľašovanie. Ručne to už neprichádzalo do úvahy. No naše štýlové mini flaštičky, na ktoré ste už boli zvyknutí, nepasovali do žiadnej linky široko ďaleko. A tak sme museli pristúpiť na kompromis. Väčšia fľaštička. Koniec koncov, má to svoje výhody a verím, že pri Vašom stole nebude stále dostatočne veľká.

Publikované v Uncategorized | 2 komentáre

JAZZ VO VINICI

Jazz vo vinici

Jazzová hudba a vinohrady. Tie v sebe nesú špecifickú atmosféru a energiu. Keď však svoje sily spoja a umocnia vínom, spolu so správne naladenými priateľmi, ktorí sa stretli v teplý letný podvečer, výsledkom je nezabudnuteľný zážitok. Naše svieže, vychladené víno sa snúbilo so špecialitami z grilu od šéfkuchára Michala Šišku z obľúbeného trnavského podniku Partizáni. V pozadí hralo trnavsko-bratislavské jazzové trio H-projekt.

Spolupráca všetkých týchto médií posilňujúcich ako ducha, tak i chuťové poháriky bolo čarovné. Ak ste boli svedkom, dúfam, že máte rovnaký názor a skúsenosť. Ak ste túto sobotu strávili iným programom, môžete vyskúšať o rok. Radi by sme vytvorili z Jazzu vo vinohrade tradíciu, kde sa stretnú priatelia pri víne, priamo na mieste, kde sa urodilo.

Publikované v Uncategorized | 1 Comment